Różowa wieża Montessori

Cena: 199,90 zł

Różowa wieża składa się z 10 drewnianych kostek w kształcie sześcianu. Najmniejszy sześcian jest o boku 1 cm, a największy o boku 10 cm. 

Różowa wieża składa się z 10 drewnianych kostek w kształcie sześcianu. Najmniejszy sześcian jest o boku 1cm, a największy o boku 10cm.

Wszystkie sześciany posiadają ten sam kolor, kształt i fakturę, co pomaga dziecku skupić się na jednej ważnej właściwości materiału na rozmiarze

Pośrednio Różowa Wieża przygotowuje dziecko do nauki matematyki oraz języka. Przygotowuje również dłoń do pisania, ponieważ dzieci muszą nosić mniejsze kostki za uchwyt na 3 palce. Maluchy uczą się nowego słownictwa np.: duże, małe, większe i największe. Dzięki temu dziecko może dalej eksplorować swoje otoczenie i znaleźć coś małego, dużego lub większego niż to. Różowa Wieża pośrednio wprowadza system dziesiętny, ponieważ dziecko pracuje z 10 sześcianami, które reprezentują liczby od 1 do 10. Wprowadza także geometrię, bo dziecko bada różne kostki i ich wymiary.

Różowa wieża jest różowa bo Maria Montessori eksperymentowała z różnymi kolorami i zauważyła, że ​​dzieci bardziej przyciągał kolor różowy w porównaniu z innymi kolorami. W sklepie można zakupić również wieże w naturalnych kolorach, jeśli uważasz ze ten kolor nie jest odpowiedni dla twojego dziecka.

Wiek dziecka:

 •     od 3 lat (pod kontrolą osoby dorosłej można pracować z pomocą rozwojową wcześniej, z powodu najmniejszego elementu)

W jaki sposób prezentować dziecku wieże po raz pierwszy można zobaczyć na poniższym filmiku wykonanym przez Bogusię Masłowską

Prezentacja różowej wieży

Wieza_1

Właściwości produktu

Materiał
Drewno kauczukowe

Zobacz także

Brązowe schody
Szybki podgląd

Brązowe schody

Cena 251,10 zł 279,00 zł Cena podstawowa
 • -10%
 • -10%
 • Szeroki wybór

  Materiały wprowadzające do różnych dziedzin życia i nauki.

 • Najwyższa jakość

  Produkty z certyfikowanych, bezpiecznych materiałów.

 • Konkurencyjne ceny

  Chcemy, by pomoce Montessori były dostępne dla każdego.

 • Szybka wysyłka

  Realizacja większości zamówień w max. 2-3 dni robocze.