"Podążaj za dzieckiem"
Maria Montesorri

Różowa Wieża to miejsce stworzone przez mamę dwóch córeczek – Kingi i Eli, absolwentkę ochrony środowiska, zwolenniczkę pedagogiki Marii Montessori i osobę ogromnie ciekawą dziecięcego świata.

5k5a9858mini.jpg

Idea sklepu internetowego Różowa Wieża narodziła się w mojej głowie już podczas zabaw z pierwszą córką. Zauważyłam, że na rynku zdominowanym przez interaktywne, kolorowe, plastikowe zabawki brakuje rozwiązań wysokiej jakości, drewnianych, które wspierają rozwój dzieci, odpowiadają na ich potrzeby i angażują na dłużej. Ukończyłam ochronę środowiska, dlatego naturalne materiały mają dla mnie szczególną wartość. Zaczęłam szukać czegoś lepszego, bardziej wartościowego, ale niekoniecznie droższego – wtedy zetknęłam się z pedagogiką Marii Montessori. Jak się okazało, był to początek relacji trwającej do dzisiaj. Metodę tą wykorzystuję na co dzień zarówno w pracy, jak i podczas zabaw z dziećmi. Ukończyłam kurs internetowy, zdobywając wiedzę na temat kluczowych założeń pedagogiki Montessori oraz pracy z pomocami rozwojowymi. Nazwa mojego sklepu inspirowana jest klasycznym materiałem rozwojowym Montessori. Różowa wieża to 10 drewnianych, jednokolorowych sześcianów. Praca z różową wieżą wspiera rozwój koordynacji wzrokowo-ruchowej, koncentracji i motoryki małej oraz uczy dostrzegania różnic w rozmiarach przedmiotów.

Wsparcie dla rodziców

5k5a9862mini%20(1).jpg

Maria Montessori mówiła: „Podążaj za dzieckiem”, zachęcając do uważnego obserwowania dzieci i dostrzegania ich potrzeb. Moja córka, mając niespełna 4 lata, poprosiła mnie, żebym napisała na kartce słowo „Babcia”. Bardzo chciała się nauczyć, jak pisać ten wyraz. Ćwiczyła tak długo, aż udało się jej go bezbłędnie napisać. Według pedagogiki Montessori, każde dziecko rozwija się w swoim indywidualnym tempie, więc w różnym czasie występują u niego tzw. fazy wrażliwe. Dziecko w okresie wrażliwym uczy się łatwiej i szybciej. Chłonie wiedzę, jak gąbka. Zrozumiałam, że moja córka znajduje się właśnie w fazie wrażliwej, wykazując naturalną gotowość do poznawania liter. W zdobywaniu pierwszych doświadczeń z pisaniem i czytaniem bardzo pomógł nam szorstki alfabet - jedna z podstawowych pomocy edukacyjnych metody Montessori. Pomoce Montessori, chociaż mogą kojarzyć się głównie z metodami stosowanymi w prywatnych żłobkach i przedszkolach, wspierają nie tylko pedagogów w codziennej pracy, ale również rodziców towarzyszącym dzieciom w procesie poznawania świata, inspirując do twórczego myślenia i działania.

O pedagogice Montessori

Pedagogika Montessori to metoda nauczania opracowana przez dr Marię Montessori w 1907 roku. Jej podstawowym założeniem jest wychowywanie dzieci poprzez bezpośrednią obserwację ich środowiska. Metoda wykorzystuje materiały stymulujące zmysły dziecka, co sprawia, że ​​nauka jest bardziej efektywna. Zdaniem Marii Montessori, dzieciństwo to kluczowy okres w rozwoju człowieka. W dzieciństwie zachodzą wszystkie podstawowe procesy twórcze, które kształtują osobowość. Wrodzona energia dziecka skłania je do ciągłej aktywności oraz do niestrudzonego poszukiwania i trwałego realizowania podjętych działań. Maria Montessori zauważyła także, że podejście do świata różni się w zależności od wieku:

 • dzieci od urodzenia do 6. roku życia są odkrywcami - eksplorują swoje otoczenie oraz chłoną je poprzez język, kulturę, religię i zwyczaje;
 • dzieci między 6. a 12. rokiem życia zaczynają świadomie poznawać świat - kierują się swoją wyobraźnią i rozwijają abstrakcyjne myślenie;
 • nastolatki do 18. roku życia szukają swojego miejsca w społeczeństwie i rozwijają umiejętności społeczne;
 • po 18. roku życia dorośli już ludzie stają się specjalistami w jakiejś dziedzinie, rozpoczynając współtworzenie świata.

Główne cele pedagogiki Montessori

 • Rozwijanie samodzielności, a w konsekwencji - wiary we własne możliwości
 • Wypracowanie szacunku do pracy i porządku
 • Wypracowanie zamiłowania do cichej atmosfery
 • Osiąganie długotrwałej koncentracji nad wykonywanym konkretnego zadaniem
 • Postawa niesienia pomocy bez rywalizacji
 • Szacunek dla pracy innych osób
 • Rozwijanie uzdolnień i umiejętności współpracy
 • Kształtowanie poczucia odpowiedzialności za swoje słowa i czyny

W Różowej Wieży znajdziesz pomoce, które pozwolą dziecku wkroczyć do świata języków, matematyki, geografii i przyrody oraz sprawią, że nauka nie będzie kolejny raz powielonym schematem, ale ekscytującą i wartościową przygodą – również dla Ciebie, drogi Rodzicu. 

 • Szeroki wybór

  Materiały wprowadzające do różnych dziedzin życia i nauki.

 • Najwyższa jakość

  Produkty z certyfikowanych, bezpiecznych materiałów.

 • Konkurencyjne ceny

  Chcemy, by pomoce Montessori były dostępne dla każdego.

 • Szybka wysyłka

  Realizacja większości zamówień w max. 2-3 dni robocze.